تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

کمک برای خرید تلسکوپ

آرش حبيبی آزاد

پاسخ : کمک برای خرید تلسکوپ
« پاسخ #15 : مارس 26, 2012, 08:40:47 pm »
آقای ابوالفتح 3 سال پیش یک اسپاتیک اسکوپ ویلیام داشت به قیمت یک میلیون تومان
http://www.williamoptics.com/telescopes/swan_features.php
البته نمی دانم این ویلیام همان است که ما دوربین های دوچشمی اش را داشتیم یا نه ؟
با قیمت های جدید دلار باید قیمتش بالا رفته باشد

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

علی سنگچولی

« پاسخ #16 : مارس 26, 2012, 10:49:13 pm »
فکر کنم حدوده یک میلیون و چهارصد شده.

Alireza Hashemi

« پاسخ #17 : مارس 27, 2012, 09:36:50 am »

درسته اصلا من بیاد این مدل نبودم. سیستم داخلی لنز هاش هم آپو طراحی شده. خیلی وسیله خوبیه. کاظم جان این که آرش لینکشو گذاشته و علی قیمتشو اعلام کرده چیز بدی نباید باشه. بازم عذر خواهی میکنم که اصلا بیاد این مدل نبودم.  ???
Go Birding, Go Wild

Kazem

« پاسخ #18 : مارس 27, 2012, 10:28:36 am »
سپاس از همگی دوستان
من از پرنده نگری لذت می برم

Soheil_jeep

« پاسخ #19 : مه 11, 2018, 03:25:54 pm »
سلام
هرچند چندان منبع موثقی نیستم . منتهی با توجه به وفور مارک های تقلبی به نظرم بهتره اصلا به مارک دوربین توجه نکنی و خودت دوربین رو تست  کنی تا دید و بزرگنمایی اش رو در عمل محک بزنی وگرنه با خرید از روی حرفهای فروشنده احتمال این که جنس تقلبی رو قالب کنند زیاده مگر این که از نمایندگی معتبر بخری .تصور می کنم یک دوربین ۷ در ۵۰  انتخاب خوبی باشه علی الخصوص که دید خوبی در هوای تاریک بهت میده و احتمالا با یک میلیون کم و بیش بتونی یک دوربین متوسط که اعصابت رو خورد نکنه تهیه کنی .
آدمی به دنیا می آید و می میرد باقی همه جزئیات است

www.barnava.com

« پاسخ #20 : مه 31, 2019, 05:39:41 pm »
www. barnava.com

salemziba

« پاسخ #21 : سپتامبر 22, 2019, 01:47:40 pm »
اقا کاظم با توجه به شناختی که از خودتون دارید که چقدر از وسایلتون مراقبت میکنید و تحمل حمل چه میزانی از وزن و اندازه رو دارید باید انتخاب کنید
اگه حدود بودجه ای رو که میخواید بدید بهم بگید بهتر میتونم راهنماییتون کنم

زیره یک ادویه درمانی بسیار موثر در کاهش نفخ شکم و البته چاقی است. این ادویه که دارای طعم کمی تلخ است، بومی کشورهای آسیایی است و یکی از بهترین مواد موثر در از دست دادن چربی شکم به شمار می‌آید. با خوردن زیره در تنها 20 روز، می‌توان به طور مستمر شاهد کاهش وزن کلی بدن و کمتر شدن سایز شکم و کمر بود. این ماده برای افزایش سوخت و ساز چربی‌ها بسیار موثر است. به غیر از خواص درمانی نفخ شکم و لاغری، زیره دارای خواص دیگری مانند کاهش کلسترول بد خون نیز هست که این خاصیت نیز به نوعی روی کاهش وزن موثر است.

https://salemziba.com/weight-gain-loss/cumin-weight-loss/

salemziba

« پاسخ #22 : سپتامبر 24, 2019, 02:59:10 pm »
تلسکوپ یکی از ابزارهایی است که به افراد عادی و منجمان حرفه‌ای کمک می‌کند تا با تماشای زیبایی‌های آسمان بیش از پیش لذت ببرند. تلسکوپ‌ها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند و این شما هستید که باید انتخاب کنید چه نوع تلسکوپی مناسب فعالیت شماست. اگر بخواهیم پاسخ سوال «چه تلسکوپی بخرم؟» را در یک جمله بدهیم باید گفت تلسکوپی که از آن بیشترین استفاده را خواهید کرد. در این مقاله سعی خواهیم کرد ویژگی‌های انواع مختلف تلسکوپ‌ها را شرح دهیم تا اگر به نجوم و آسمان شب علاقمندید بتوانید با کمک این اطلاعات تلسکوپ مناسبی برای انجام فعالیت‌هایتان انتخاب کنید.
درمان عفونت رحم

honarfardi8

« پاسخ #23 : سپتامبر 25, 2019, 02:45:54 pm »
چیزی که برام مهمه شافیتش هست و قیمتی متوسط داشته باشه اصلا نمی دونم چه قیمتی هست البته می دونم زاباروفسکی بهترینه که من اونو نمی خوام
تنوع انواع تلسکوپ‌های آماتوری و تلسکوپ‌های حرفه ای از نظر ساختار اپتیکی، نوع مقر، امکانات جانبی، برندهای مختلف و …. معمولا باعث سردرگمی علاقمندان در انتخاب بهترین ابزار میشه. البته نباید از نظر دور داشت که وضوح و شفافیت تصویر به کیفیت تراش آینه و عدسی های تلسکوپ هم بستگی دارد که این مورد بستگی به کارخانه تولید کننده آن قطعات دارد.موضوع مهم در خریدن تلسکوپ قضیه قطر عدسی شیئی و تفکیک نور های رسیده و وضوح تصویر است . هر چه قطر عدسی شیئی بزرگتر باشد ، نور گرفته شده بیشتر و وضوح تصویر بیشتری خواهید داشت.پس اگر می خواهید تلسکوپی با وضوح بیشتر داشته باشید باید قطر عدسی شیئی بیشتری داشته باشید و هر چه قدر قطر عدسی بیشتر باشد قدرت بزرگ نمایی هم بیشتر می شود پس برای خریدن یک تلسکوپ باید به عدسی شیئی اون توجه کرد. برای مثال ممکن است دو تلسکوپ با قطر دهانه یکسان وجود داشته باشند اما یکی از آنها تصویری شفاف تر و با وضوح بیشتری ارائه کند که طبیعتآ در چنین مواردی این اختلاف به سبب اختلاف در نوع عملکرد کارخانه های سازنده است.

https://honarfardi.com/women-skills/yoga-meditation-training/yoga-for-face/

honarfardi8

« پاسخ #24 : سپتامبر 25, 2019, 04:38:52 pm »
دوستان به من در خرید تلسکوپ کمک کنید
برای خرید تلسکوپ باید به چه فاکتورهایی دقت کرد و چه مسایلی را باید مد نظر قرار داد
ممنون از راهنمایی همگی
یکی از مهمترین شاخص ها برای خرید تلسکوپ قطر عدسی شیئی آن است که هم بر روی بزرگ نمایی و هم بر روی وضوح تاثیر گزار است
نکته دیگری که باید به آن توجه داشت فاصله کانونی در تلسکوپ ها است. فاصله های کانونی پایین از 400 تا 700 دارای بزرگ نمایی کم ولی دید زیاد می باشند و نوع 1300 تا 3000 دارای بزرگنمایی زیاد و دید کم هستند .
https://honarfardi.com/women-skills/makeup-tutorial/top-10-eye-makeup/

honarfardi8

« پاسخ #25 : سپتامبر 29, 2019, 01:32:44 pm »
برای خرید تلسکوپ باید به چه فاکتورهایی دقت کرد و چه مسایلی را باید مد نظر قرار داد
ممنون از راهنمایی همگی
اکثر موجودات زنده هر آن‌چه با چشم‌هاي خود از ميزان درخشندگي‌ اجسام و محيط اطراف‌شان مي‌بينند، در نتيجه‌ مقدار پرتورهاي نوري است كه از راه مردمك چشم، وارد چشم‌مان مي‌شود. در مورد تلسكوپ‌ها هم همين وضعيت صدق مي‌كند. طبيعي است هر چه مقدار گشودگي تلسكوپ بيشتر باشد، نور بيشتري وارد تلسكوپ خواهد شد و درنتيجه اجرام غيرستاره‌اي و كم‌فروغِ آسمان بهتر و واضح‌تر ديده مي‌شوند. اين اساس كار تلسكوپ است. شايد شنيده باشيد كه حداكثر گشودگي مردمك چشم انسان در مكان‌هاي تاريك به 6 و حتي 7 ميلي‌متر مي‌رسد. اين مقدار را اگر با تلسكوپي مثلاً با گشودگي 6 اينچ يا 150 ميلي‌متر مقايسه كنيم، مي‌بينيم دهانه‌ تلسكوپ 25 مرتبه بزرگ‌تر از مردمك چشم انسان است (25=6/150)؛ در نتيجه توان جمع‌آوري اين تلسكوپ 625 مرتبه بيشتر از چشم انسان است (625=2^25). با افزايش گشودگي، توان تفكيك تلسكوپ نيز افزايش مي‌يابد؛ یعنی مي‌توانيد مثلاً جزیيات بيشتري از ماه و سياره‌ها و ساير اجرام آسمان ببينيد.
https://honarfardi.com/women-skills/makeup-tutorial/european-bridal-makeup/

honarfardi8

« پاسخ #26 : سپتامبر 30, 2019, 11:29:44 am »
کاظم جان acuater اصلا شرکت مطرحی نیست و راستشو بخوای اصلا معلوم نیست از کجا پیدا شده. چیزی برمیاد اینه که این مارک هم مثل night sky یک مارک سفارشیه که محصولاتش کاملا با تکنولوژی تقلیدی از شرکتای اپتیکی به خصوص celestron و wiliam optic هست. ولی چیزی که هست اینه که این تقلید کاملا حرفه ای و به شکل کاملا درست انجام شده و از نظر کیفیت اپتیکی شباهت قابل توجهی با مدلای اصلی داره. واسه همین نسبت به قیمتی که دارن واقعا کیفیت خوبی دارن.
این که من علاقه به سلسترون اصل دارم و دنبالش میگردم صرفا به خاطر علاقه ی خاصم به این مارکه. از استفاده از محصولاتش لذت میبرم:)
منم با ایمان موافقم.نسبت به پولی که میدی acuter قابل قبوله، هر چند که نسبت به سه - چهار ماه پیش قیمتش رفته بالا. :(
روز ملی پنده نگری که آسمان شب تلسکوپ برای فروش اورده بود.من همه رو با هم مقایسه کردم ،بهترینش acuter بود که گرفتم.(البته بغیر از williams  :D)
 ;)
بين دو تلسكوپ با گشودگي 5 و 10 اينچ، گشودگيِ تلسكوپِ 10 اينچي دو برابر تلسكوپ 5 اينچي و توان‌ تفكيك آن هم هم دوبرابر می‌شود، اما توان گردآوري نور آن 4 برابر بيشتر از تلسكوپ 5 اينچ است؛ يعني با افزايش دوبرابري گشودگي، توان گردآوري نور تلسكوپ 4 برابر خواهد شد. و همين طور با افزايش 4 برابري گشودگي‌، توان گرد‌آوري نور تلسكوپ به‌صورت تصاعدي، 16 برابر مي‌شود. از طرفي با تلسكوپ 10 اينچي، مي‌توانيد بازو‌هاي كهكشان‌هاي بزرگ و پرفروغ يا ستاره‌هاي خوشه‌هاي كروي بزرگ را كه به‌خوبي تفكيك شده‌اند،‌به آساني ببينيد؛ درحالي‌كه ديدن جزیيات اجرام، با تلسكوپي در اندازه‌هاي 5 اينچ به‌سختي امكان‌پذير است. در سوي ديگر ماجرا، هر چه گشودگي تلسكوپ بيشتر شود، ابعاد و وزن تلسكوپ بيشتر مي‌شود و كار جابه‌جايي تلسكوپ سخت‌تر. اين وضعيت سخت و دشوار به‌ویژه در زمان‌هايي كه بخواهيم به خارج از شهر برويم و مجبور به جابه‌جايي تلسكوپ‌ شويم، بيشتر خودش را نشان مي‌دهد. تلسكوپ‌هاي با گشودگي بيش از 10 اينچ، مناسب براي مكان‌هايي است كه قرار است تلسكوپ در آن‌جا به‌طور ثابت قرار بگيرد. به همين خاطر است كه تلسكوپ‌هايي كه گشودگي بيش از 10 اينچ دارند، بيشتر در رصدخانه‌ها و مراكز نجومي كاربرد دارند
https://honarfardi.com/women-skills/makeup-tutorial/nail-extension-new-methods/

honarfardi9

« پاسخ #27 : سپتامبر 30, 2019, 04:41:59 pm »
ممنون از راهنمایی همگی

فاصله‌ كانوني و نسبت كانوني را دست‌كم نگيريد
بين فاصله‌ كانوني عدسي يا آينه‌ي اصلي تلسكوپ(F) و قطر دهانه‌ تلسكوپ(D)، رابطه‌اي وجود دارد كه به آن نسبت كانوني مي‌گويند و آن را با f  نشان مي‌دهند. نسبت كانوني يعني فاصله‌‌ كانوني تقسيم بر قطر دهانه‌ تلسكوپ (هر دو پارامتر را برحسب واحد اندازه‌گيري يكسان در نظر بگيريد). دو تلسكوپ با گشودگي يكسان (مثلاً 8 اينچ يا 20 سانتي‌متر) ولي با فاصله‌ كانوني متفاوت از هم را در نظر بگيريد. آن تلسكوپي كه فاصله كانوني بيشتري دارد، نسبت كانوني بيشتري هم دارد. به بيان ديگر، نسبت كانوني به ما مي‌گويد كه فاصله‌‌ كانوني تلسكوپ، چندبرابر گشودگي تلسكوپ است.  نسبت كانوني دو اثر مهم در تصوير خروجي تلسكوپ دارد: اول در مورد مقدار بزرگ‌نمايي و ميدان ديد تصوير، و ديگري در مورد درخشندگي اجرام به‌خصوص اجرام غيرستاره‌اي.
https://honarfardi.com/women-skills/makeup-tutorial/cleaning-oily-skin/

honarfardi9

« پاسخ #28 : اكتبر 01, 2019, 09:37:53 am »
ممنون از راهنمایی همگی
در تلسكوپ‌هايي كه نسبت كانوني كمتري دارند، در مجموع به بزرگ‌نمايي‌هاي كمتري دسترسي داريم؛ اما در مقابل ميدانِ ديدِ تصويري كه از آسمان مي‌بينيم، بيشتر است. همين طور در اين نوع تلسكوپ‌ها اجرام غيرستاره‌اي، درخشندگي بيشتري دارند و مي‌توانيم اجرام كم‌‌فروغ آسمان را بهتر مي‌بينيم. پس اگر در پي اين هستيد كه اجرام غيرستاره‌اي را از پشت چشمي تلكسوپ تا حد ممكن درخشان و پُرفروغ ببينيد، به‌سراغ تلسكوپي برويد كه علاوه بر گشودگي و توان گرد‌آوري نور بالايي كه دارد، نسبت كانوني آن هم كمتر باشد. اين نوع تلسكوپ‌ها را اصطلاحاً تلسكوپ «سريع» هم می‌خوانند؛ يعني از آن‌جايي كه درخشندگي ظاهري تصوير بيشتر است، در عكس‌برداري از اجرام آسماني، مدت كم‌تري طول مي‌كشد تا بتوانيد از اجرام كم‌‌فروغ عكس‌برداري كنيد و تصوير دلخواه و با درخشندگي مناسب از آن جرم بگيريد.
https://honarfardi.com/women-skills/makeup-tutorial/5-wrong-lip-makeups/

honarfardi9

« پاسخ #29 : اكتبر 01, 2019, 11:49:02 am »
ممنون از راهنمایی همگی
در تلسكوپ‌هايي كه نسبت كانوني كمتري دارند، در مجموع به بزرگ‌نمايي‌هاي كمتري دسترسي داريم؛ اما در مقابل ميدانِ ديدِ تصويري كه از آسمان مي‌بينيم، بيشتر است. همين طور در اين نوع تلسكوپ‌ها اجرام غيرستاره‌اي، درخشندگي بيشتري دارند و مي‌توانيم اجرام كم‌‌فروغ آسمان را بهتر مي‌بينيم. پس اگر در پي اين هستيد كه اجرام غيرستاره‌اي را از پشت چشمي تلكسوپ تا حد ممكن درخشان و پُرفروغ ببينيد، به‌سراغ تلسكوپي برويد كه علاوه بر گشودگي و توان گرد‌آوري نور بالايي كه دارد، نسبت كانوني آن هم كمتر باشد. اين نوع تلسكوپ‌ها را اصطلاحاً تلسكوپ «سريع» هم می‌خوانند؛ يعني از آن‌جايي كه درخشندگي ظاهري تصوير بيشتر است، در عكس‌برداري از اجرام آسماني، مدت كم‌تري طول مي‌كشد تا بتوانيد از اجرام كم‌‌فروغ عكس‌برداري كنيد و تصوير دلخواه و با درخشندگي مناسب از آن جرم بگيريد.
 https://honarfardi.com/women-skills/cake-women-skills/how-to-make-birthday-cake/