تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

پرنده نگری در اصفهان

farbodkh

پرنده نگری در اصفهان
« : مارس 23, 2012, 03:47:08 pm »
سلام به همه ی اساتید ، من به عنوان یه تازه وارد یه سری سوالات از اساتید داشتم ....
1. من در اصفهان زندگی می کنم و می خواستم بهترین محل های پرنده نگری در اصفهان رو بدونم .
2.آیا در اصفهان هم مانند تهران گروه پرنده نگری مثل طرلان یا چیزی تو همین مایه ها وجود دارد ؟
3. کتاب های مناسب پرنده نگری برای شروع کدامند و از کجا بخرم ؟
با تشکر. :)

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

farbodkh

پاسخ : پرنده نگری در اصفهان
« پاسخ #1 : مارس 23, 2012, 04:06:14 pm »
راستی نوروز و سال نو بر همگان مبارک ....... :) ;) :D

the owl

« پاسخ #2 : مارس 23, 2012, 06:39:36 pm »
سلام دوست عزیز. از پرنده نگرایی که صرفا پرنده نگر باشن(نه عکاس حیات وحش) تا جایی که خبر دارم تو اصفهان فقط من پرنده نگری میکنم. اگه سوالی داشتید در مورد مکان ها یا حضور پرنده های مختلف و جاهایی که میشه دیدشون میتونید باهام تماس بگیرید: 09137417465
ولی سوال های فعلیتون:
1. بهترین مکان برای دیدن چه دسته از پرنده هایی؟! برای پرندگان وابسته به درخت و جنگل من ناژوان زیاد میرم و نزدیک یک سالی میشه که مشغول تهیه ی نقشه ای از پراکندگی و زمان ورود و خروج پرنده ها به پارکم . اگه لیست پرنده هایی که میشه دید رو بخواید بهم بگید تا براتون بفرستم. کوه صفه هم برای پرندگانی که مکان مرتفع و سخره ای رو میپسندن مناسبه.
2. خیر.فکر میکنم تا اون جا ها هم خیلی فاصله داشته باشه اصفهان
3. در مجموع 3کتاب راهنما هست که بیشترین محبوبیت رو پیش پرنده نگرای ایرانی داره: 1)راهنمای پرندگان ایران از جمشید منصوری.این کتاب 20هزار توم قیمت داره و کاملا فارسی نوشته شده و برای شروع مناسبه.هرچند که اشکالات زیادی داره 2)پرندگان اروپا انتشارات کالینز که قیمتی نزدیک به 70داره و انگلیسی نوشته شده و سطح علی بالایی داره 3)پرندگان خاور میانه که قیمت نزدیک به 90 داره و از لحاظ علیمی قویه.هرچند که فکر نمیکنم به پای کالینز برسه
خیلی خیلی خوشحال شدم که بلاخره تو اصفهان هم علاقه مند به پرنده نگری پیدا شد:)
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

reza_aliasl

« پاسخ #3 : مارس 24, 2012, 02:08:47 am »
دوست عزیز به دنیای زیبا و لطیف پرندگان خوش اومدی.
علاوه بر توضیحات خوب ایمان خواستم بگم که برای پرنده نگری مهم تر از همه این ها عشق و علاقه به طبیعت است که باید داشته باشی خود همین پاسخ همه سوالاتت را میده....برای دیدن پرنده ها فقط کافیه سرتو بالا بگیری و از زمین خوردن و یا رفتن تو دیوار و خراب زمین شدن نترسی!
اگه بتونی یک دوربین دوچشمی مناسب هم بگیری بیشتر از تماشای اونها لذت خواهی برد.جدا از کتاب تجربه و تصاویری که بچه های اینجا دارن برای خودش دانشگاهیه.....ازش استفاده کن به نظر من که برای شروع بیشتر از اون کتاب ها به کارت میاد.
موفق باشی
هرمخلوقی نشانی از خالق دارد.پرندگان شکاری ترجمان شکوه و زیبایی خداوند هستند

farbodkh

« پاسخ #4 : مارس 24, 2012, 11:31:27 pm »
ممنون از همه ی دوستان عزیز.
من الآن مجموعه ی نسبتا خوبی از تصاویر پرندگان ایران رو جمع آوری کردم و درحال شناسایی پرندگان دانشگاه علوم پزشکیم ..... البته  مثل اساتید متخصص پرندگان وحشی نیستم و بیشتر در زمینه ی پت و اگزوتیک پت فعالیت می کنم و کلا عاشق حیوونام ..... صفه رو هم تاحدودی دیدم چه درمورد پرندگان و چه در مورد پستانداران .... حالا کتاب پرندگان ایران رو از کجا میشه خرید ؟
بازم ممنون :)

the owl

« پاسخ #5 : مارس 24, 2012, 11:41:17 pm »
این کتاب در حال حاضر اصلا در بازار پیدا نمیشه اما گفتند در اردیبهشت تجدید چاپ میشه و در بازار توزیع میشه
ایمان ابراهیمی

Pooyan

« پاسخ #6 : مارس 25, 2012, 08:13:52 am »
سلام؛
ايمان عزيز، آيا تجربه حضور و پرنده نگري در منطقه «كلاه قاضي» را هم داريد؟
محسن واحدي پور

the owl

« پاسخ #7 : مارس 25, 2012, 09:46:40 am »
بله پویان جان.2بار. بار دوم بدون مجوز بودم و محیطبانا همون اولای حرکت گرفتن برمگردونند:)
رکرود جالب یا قابل توجهی هم نداشتم. سارگپه،کمرکولی،چکاوک ها،زنبور خوار،2گونه چک چک
ایمان ابراهیمی

Pooyan

« پاسخ #8 : مارس 25, 2012, 09:56:46 am »
بله پویان جان.2بار. بار دوم بدون مجوز بودم و محیطبانا همون اولای حرکت گرفتن برمگردونند:)
رکرود جالب یا قابل توجهی هم نداشتم. سارگپه،کمرکولی،چکاوک ها،زنبور خوار،2گونه چک چک
ممنون
هرچند به اين فروم مربوط نمي شود، ولي در مورد پستانداران چطور؟
محسن واحدي پور

the owl

« پاسخ #9 : مارس 25, 2012, 11:49:11 am »
آهو ها رو به محض ورود به منطقه میشه دید.به خاطر کمبود شدید مکان زندگی مجبورن تا نزدیک جاده هم برای غذا خوردن بیان که باعث میشه راحت توی دید باشن. تو سفر اول که وارد کوه شدیم من فقط یک بز دیدم که فکر کنم سن خیلی کمی هم داشت. ولی نمایه فوق العاده زیاد بود و همه هم خیلی تازه.متاسفانه فکر کنم با وجود همه ی تلاش برای حفظ آرامش منطقه محیط رو به هم زده بودیم:(
ایمان ابراهیمی

kavehjamali

« پاسخ #10 : دسامبر 14, 2016, 02:47:05 pm »
سلام به همه ی اساتید ، من به عنوان یه تازه وارد یه سری سوالات از اساتید داشتم ....
1. من در اصفهان زندگی می کنم و می خواستم بهترین محل های پرنده نگری در اصفهان رو بدونم .
2.آیا در اصفهان هم مانند تهران گروه پرنده نگری مثل طرلان یا چیزی تو همین مایه ها وجود دارد ؟

سلام من در اصفهان زندگی نمی کنم و کاملا در پرنده نگری آماتور هستم ولی تجربه ام در پرنده نگری را در این سایت منتشر کرده ام
http://sml.yt/57
  و البته یکسری نکات دیگر که در آن سایت نیاوردم و در سایت شخصی ام آوردم
http://sml.yt/58

البته من با این فورم آشنا نبودم والا احتمالا تجربه بهتری داشتم

kavehjamali

« پاسخ #11 : ژانویه 11, 2017, 03:39:08 pm »
سلام بر شما
فروشگاه آنلاین کتاب های پرنده نگری شاید بتواند یک سری از نیازهای شما دوست عزیز رو پوشش بدهد در حال حاضر 7 کتاب را می توانید از اینجا تهیه کنید

http://birding.tools

کتاب کالینز رو هم چند تایی سفارش دادم اگر خواستید در خدمتم
با احترام
کاوه جمالی