تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

تلیله حنایی و تلیله بزرگ

Maysam Ghasemi

تلیله حنایی و تلیله بزرگ
« : آوریل 21, 2012, 01:00:46 pm »
امروز ساحل بندرعباس  :)

Alireza Hashemi

پاسخ : تلیله حنایی و تلیله بزرگ
« پاسخ #1 : آوریل 21, 2012, 02:44:36 pm »
زنده باد میثم عزیز که همیشه خبر تازه ای داره. سپاس فراوان . خیلی دوست دارم این پرنده رو ببینم.  :)
Go Birding, Go Wild

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

فهیمه گودرزی

« پاسخ #2 : آوریل 21, 2012, 11:08:42 pm »
جاتون خالی آقای هاشمی. امروز کلی عرق ریختیم تا این دو تا فسقلی رو دیدیم. ایشالله تو سفر بعدیتون به بندر حتما زیارتشون کنید  :)

Dorna Mojab

« پاسخ #3 : آوریل 22, 2012, 11:51:03 am »
با سلام و تشکر از عکسهایی که به اشتراک میگذارید، واقعاً زیبا هستند و از دیدنشون لذت میبرم.
توی این عکس، 5 گونه دیده میشه. البته خودتون به دو گونه اشاره کردید و درواقع میخوام که اگر اشتباه میکنم بنده رو اصلاح بفرمایید.
اونی که شکم حنایی رنگ داره طبق گفته خودتون تلیله حنایی(خاکستری) Red knot-Calidris canutus
دو تای دیگه که یکیش نوک کوچکتری داره تلیله بزرگ Great Knot-Calidris tenuirostrisو اونی که نوک بلند و خمیده داره گیلانشاه حنایی Bar-tailed Godwit-Limosa lapponica
دو تا هم که اون عقب تر به سختی دیده میشن، یکیشون صدف خوار Eurasian Oystercatcher-Haematopus ostralegus
و دیگری یه کاکاییه که خودتون باید بگید از کدوم نوع!
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

Maysam Ghasemi

« پاسخ #4 : آوریل 22, 2012, 12:54:14 pm »
با سلام و تشکر از عکسهایی که به اشتراک میگذارید، واقعاً زیبا هستند و از دیدنشون لذت میبرم.
توی این عکس، 5 گونه دیده میشه. البته خودتون به دو گونه اشاره کردید و درواقع میخوام که اگر اشتباه میکنم بنده رو اصلاح بفرمایید.
اونی که شکم حنایی رنگ داره طبق گفته خودتون تلیله حنایی(خاکستری) Red knot-Calidris canutus
دو تای دیگه که یکیش نوک کوچکتری داره تلیله بزرگ Great Knot-Calidris tenuirostrisو اونی که نوک بلند و خمیده داره گیلانشاه حنایی Bar-tailed Godwit-Limosa lapponica
دو تا هم که اون عقب تر به سختی دیده میشن، یکیشون صدف خوار Eurasian Oystercatcher-Haematopus ostralegus
و دیگری یه کاکاییه که خودتون باید بگید از کدوم نوع!
سلام
دیروز حدود 41 گونه پرنده در ساحل مشاهده شد (9 گونه خشکزی و 32 گونه آبزی و کنار آبزی) که با توجه به کمیاب بودن برروی این دو گونه تاکید کردم گونه هایی که ذکر کردین دقیقاً همونه و در مورد کاکایی هم عکسای دیگر و دیدم و باید کاکایی صورتی باشه. در تصویر زیر گونه هایی بیشتری مشخصه.

Arash Yekdaneh

« پاسخ #5 : مه 02, 2012, 06:15:22 pm »
میثم جان اون صورت و شکم سیاها Grey Plover هستن؟

Maysam Ghasemi

« پاسخ #6 : مه 02, 2012, 06:26:12 pm »
آره آرش جان  :)