تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

گزارش سفر پرندگان تلو

Shahrzad Fattahi

گزارش سفر پرندگان تلو
« : مه 18, 2012, 10:18:16 pm »
با راهنمايی آقای پرويز بختياری و همراهی آقای عليرضا هاشمی و چند تن از هم دوره های پرنده نگری، روز پنچ شنبه مورخ 14 اردیبهشت 1391 ساعت 6 صبح برای رکورد پرندگان جاده تلو واقع در اتوبان بابايی حرکت نموديم و پرندگان ذيل (32گونه) مورد مشاهده گروه قرار گرفتند؛
سارگپه معمولی (Common Buzzard )، سار (Starling)، گنجشک خانگی (House Sparrow)، غراب (Raven)، کبوترچاهی (Rock Dove)، بادخورک (Common Swift)، دارکوب سوری (Syrian Woodpecker)، سهره خاکی (Desert Finch)، سبزقبا (European Roller)، سسک گلو سفيد (Whitethroat)، مگس گير خالدار (Spotted Flycatcher)، زنبورخوار (European Bee-eater)، زرده پر سرسياه (Black-headed Bunting)، قمری خانگی (Laughing Dove)، پرستو (Barn Swallow)، سهره پيشانی سرخ (Red-fronted Serin)، چک چک دشتی (Isabelline Wheatear)، ليل (Hobby)، چک چک (Northern Wheatear)، سسک درختی زيتونی (Olivaceous Warbler)، بلبل خرما (White-cheeked Bulbul)، سهره گلی (Rose Finch)، کبوتر جنگلی (Woodpigeon)، کلاغ ابلق (Hooded Crow)، کلاغ زاغی (Magpie)، سسک چيف چاف (Chiffchaff)، چکاوک کاکلی (Crested Lark)، دليجه (Lesser Kestrel)، زاغ نوک سرخ (Chough)، کبک (See-See Partridge)
Where bird is, life is also

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

the owl

پاسخ : گزارش سفر پرندگان تلو
« پاسخ #1 : مه 19, 2012, 01:23:47 am »
توی اسم فارسی یا انگلیسی دلیجه اشتباه کردید :) lesser kestrel میشه دلیجه ی کوچک
ایمان ابراهیمی
در کشوری زندگی میکنم که مردمش به جای نام حیوانات طعم گوشتش را میشناسند

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #2 : مه 19, 2012, 10:13:37 am »
ممنون آقای ایمان ابراهیمی که به اسم دلیجه کوچک اشاره کردید (lesser Kestrel)

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #3 : مه 19, 2012, 10:15:44 am »
اصلاح می کنم : نام انگلیسی کبک (Chukar) درست است

Dorna Mojab

« پاسخ #4 : مه 19, 2012, 11:11:31 am »
ضمن تشکر از شهرزاد عزیز بابت ارسال گزارش، تعدادی گونه از مشاهدات ثبت شده خودم در اون روز که از قلم افتاده  :P بشرح زیر اعلام میکنم:
سسک بیدی (Willow Warbler) - سارگپه دشتی (Steppe Buzzard) - کلاغ سیاه (Rook) - مینا (Common Myna)
درنتیجه مجموع مشاهدات من،  شهرزاد و بقیه همراهانمان 34 گونه شد.
Birdwatching

Your lifetime ticket to the theater of nature

Shahrzad Fattahi

« پاسخ #5 : مه 19, 2012, 01:16:07 pm »
ضمن تشکر از شهرزاد عزیز بابت ارسال گزارش، تعدادی گونه از مشاهدات ثبت شده خودم در اون روز که از قلم افتاده  :P بشرح زیر اعلام میکنم:
سسک بیدی (Willow Warbler) - سارگپه دشتی (Steppe Buzzard) - کلاغ سیاه (Rook) - مینا (Common Myna)
درنتیجه مجموع مشاهدات من،  شهرزاد و بقیه همراهانمان 34 گونه شد.

از درنای عزیز بابت عکس ها واینکه نقایص گزارش من رو با توضیحات و اصلاحات کامل می کنند تشکر می کنم و قول می دم گزارش های بعدی را بدون نقص یا با نقص کمتری بنویسم  :D

Alireza Hashemi

« پاسخ #6 : مه 19, 2012, 11:16:49 pm »
خانم فتاحی نوشتن گزارش به نوبه خود لطف شما رو میرسونه و توی هر گزارشی امکان اشتباهات این چنین هست. خوشبختانه توی این تالار تقریبا همه با اسامی گونه ها آشنا هستن. فکر کنم این چند تا اشکال باعث شد همه بیشتر هم دقت کنن. سیاست خوبیه  ;) 8)
Go Birding, Go Wild