تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

خروس کولی دم سفید

علی سنگچولی

خروس کولی دم سفید
« : مه 19, 2012, 04:48:44 pm »
عشق آباد/اردیبهشت 91 8)
ساعت 17:00
Canon sx40 hs
اگزیف هم رو عکس موجوده
خوشحال میشم دوستان نظرشون رو در مورد کادر بندی اعلام کنن. ;)
« آخرين ويرايش: مه 19, 2012, 04:50:53 pm توسط علی سنگچولی »

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Pooyan

پاسخ : خروس کولی دم سفید
« پاسخ #1 : مه 19, 2012, 06:19:39 pm »
سلام علي جان
با توجه به دوربينت خروجي خيلي خوب شده. اين چند وقته كه با هم آشنا شده ايم پيشرفت خيلي خوبي در عكاسي داشته اي. بايد كم كم به فكر هزينه كردن براي SLR و يك لنز خوب باشي (يعني چند وقت ديگر خودت به اين نتيجه مي رسي) عكاسي از پرندگان در زيستگاه واقعا لذت بخش است. مخصوصا كه زيستگاه به اين زيبايي باشد. حالت هارمونيك قرارگيري پرنده ها را هم دوست دارم.
اما من شخصا ترجيح مي دهم وقتي از يك جفت عكاسي كنم كه تقريبا هم فاصله با دوربين باشند. در غير اينصورت فقط امكان فكوس كردن بر روي يكي را پيدا مي كني و ديگري فلو مي شود كه اين سوژه اضافي باعث انحراف ديد از سوژه اصلي مي شود. ضمنا دستت را هم در كادربندي مناسب مي بندد. مثلا اينجا مجبور شده اي از كادر مربع استفاده كني كه فضاي خالي اضافه زيادي ايجاد كرده است.
در مورد ارتفاع برداشت هم فكر مي كنم امكان نداشت پايين تر بروي؟
عكس ايده آل من در عكاسي از يك جفت چيزي شبيه به اين است كه عكاسش هم Ofer Levy است:
http://www.birdphotographers.net/forums/showthread.php/98168-Don-t-mess-with-us-!!

البته شايد چون عضو آن فروم نباشيد نتوانيد عكس را ببينيد. عكس را جاي ديگر آپ مي كنم:

http://up.vatandownload.com/images/epv6xsshulu0xhs9hoci.jpg

محسن واحدي پور

علی سنگچولی

« پاسخ #2 : مه 20, 2012, 01:27:34 am »
مرسی محسن جان و ممنون از نظرات و پیشنهاد هایی که دادی ;)
در مورد ارتفاع چون داخل ماشین بودم و این خروس کولی ها هم امده ی پریدن، امکان تغییر ارتفاع وجود نداشت. :-\

علی سنگچولی

« پاسخ #3 : مه 20, 2012, 01:40:40 am »
در مورد افزایش شارپنس  و روشهای اون اگر دوستان لطف کنن رهنمایی کنن ممنون میشم. :)

Pooyan

« پاسخ #4 : مه 20, 2012, 10:13:31 am »
در مورد افزایش شارپنس  و روشهای اون اگر دوستان لطف کنن رهنمایی کنن ممنون میشم. :)

در چه نرم افزاري؟
در چه مرحله اي؟
شارپسازي بخشي از فرايند ويرايش است كه بايد در كنار بقيه موارد ديده شود.
مثلا اگر فرض كنيم از فتوشاپ استفاده مي شود من اگر حوصله داشته باشم اين كارها را مي كنم:
اگر فرايند ويرايش را چند مرحله اي در نظر بگيريم:
1-تنظيم و اصلاح نور، كنتراست، شارپنس، نويزگيري سطحي، وايت بالانس و تون رنگها در ACR يا Lightroom (فرض اين است كه با فرمت خام دوربين عكاسي كرده باشيد نه JPG ) اگر JPG عكاسي كرده باشيد تنظيمات پيش فرض دوربين مستقيما بر روي عكس اعمال مي شود كه در خيلي موارد غير قابل برگشت مي باشد.
2-ارسال به فتوشاپ و كراپ براي كادربندي، انجام لايه بندي و ماسك گذاريهاي هاي لازم با توجه به تنظيمات مد نظر و اعمال تنظيمات جداگانه (در صورت نياز) بر روي هر لايه (استفاده موردي از ابزارهاي تنظيم كنتراست، Level، Curve، Shadow-Highlight  و ... حذف عناصر زايد با استفاده از ابزار كلون و ....)
3-نويزگيري انتخابي (مخصوصا براي بك و قسمتهايي كه با توجه به در سايه قرار گرفتن يا خارج از فكوس بودن يا پس از ريكاوري نويز بيشتري نشان مي دهند)، تنظيم تون و غلظت رنگها
4-شارپ سازي نهايي (فرايند شارپسازي براي چاپ و شارپسازي براي ارايه در مثلا وب متفاوت است. براي شارپسازي مي توان از ابزارهاي شارپسازي فتوشاپ مثل Unsharp Mask يا Smart Sharpen استفاده كرد يا از يكي از پلاگينهاي متنوع موجود كه اتفاقا پروفايلهايي براي شارپسازي براي چاپ هم دارند) خود شارپسازي نهايي در فتوشاپ هم داستان و روشهاي متنوعي زيادي دارد. مثلا بسته به بافتهاي موجود ممكن است كسي ترجيح دهد عكس را در مد Lab ببرد يا....
5-ريسايز عكس و انجام شارپسازيهاي ملايم تر
6-ذخيره عكس و پايان
محسن واحدي پور