تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

:-?

bluebird

:-?
« : ژوئن 09, 2012, 01:57:46 pm »
سلام
من تازه عضو شدم و واقعا اطلاعات کمی در مورد پرندگان دارم .. ولی به خاطر علاقه ام عضو شدم
سه تا پرنده زیر رو به تازگی من عکس گرفتم
عکس دوم و سوم مطعلق به یک پرنده هست

عذر خواهی بابت کیفیت پایین عکس ها

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Arash Yekdaneh

پاسخ : :-?
« پاسخ #1 : ژوئن 09, 2012, 03:49:41 pm »
خوش اومدی دوست عزیز.
عکس اول مربوط به دم سرخ سیاهه. Black Redstart
عکس چهارم هم فکر میکنم به سنقر تالابی شبیه باشهMarsh Harrier

Arash Yekdaneh

« پاسخ #2 : ژوئن 09, 2012, 03:51:29 pm »
شاید بشه با جسارت گفت که عکسهای دوم و سوم هم مربوط به چک چکهاست ولی کار مشکلیه تشخیص قطعی دادن ;)

bluebird

« پاسخ #3 : ژوئن 11, 2012, 01:14:26 pm »
خودم فکر میکنم اولی از خانواده گنجشک ها
دومی چکاوک
و آخری دلیجه باشه ؟
نظر دیگه ای نیست ؟

Arash Yekdaneh

« پاسخ #4 : ژوئن 11, 2012, 01:28:46 pm »

و آخری دلیجه باشه ؟

فکر نمیکنم دلیجه باشه و از سنقرهاست. حالا کدومه دوستان راهنمائی میکنن  ;)

آرش حبيبی آزاد

« پاسخ #5 : ژوئن 11, 2012, 02:27:56 pm »
همین علاقه و دقت به پرنده ها آغاز راهیه که به لذت بردن از تماشا و علاقه به پرندگان می رسه
خیلی خوش اومدی
همانطور که آرش فرمود و شما هم بدرستی مشاهده کردی عکس اول به احتمال زیاد دمسرخ است که تقریبا کمی از گنجشک درشت تر یا همان اندازه گنجشک است و بطور معمول اغلب دو گونه دمسرخ سیاه و دمسرخ معمولی را می بینیم و شباهت آن ها در سرخی دم (چه نر و چه ماده) و تفاوت آن ها در مقدار سیاهی بخصوص سیاهی سینه است

در مورد عکس دوم و سوم با شما و آرش موافقم می تواند چک چک یا چکاوک باشد کلا چک چک ها کوتاه کوتاه پرواز می کنند و از بوته ای به بوته ای و از سنگی به سنگی می پرند، معمولا تند تند بال می زنند پس از نشستن هم در اکثر موارد چند تکان مخصوص به بدن می دهند که نامشان از همین رفتار گرفته شده
اما چکاوک ها کمی بلند تر و طولانی تر پرواز می کنند (معمولا حداکثر تا حد سیم های برق) و بسیار لخت بال می زنند و کم تر پیش می آید که آن ها را برروی درختان یا بوته ها ببینی و زمین نشستن را ترجیح می دهندو معمولا بسیار خوش آوازند

عکس چهارم هم همانطور که آرش فرمود از نحوه گرفتن بال می توان سنقر را شناسایی کرد دلیجه معمولا در این حالت که بال ها را باز کرده و بدون بال زدن برروی باد سر می خورد و یا درجا بال می زند بدنی صلیب  مانند داردشایداین نحوه پایین گرفتن سر و شکل نگهداشتن بال کمی توجه را به سمت سنقر تالابی ببرد که معمولا با یک ارتفاع 5 الی 10 متری بر بالای نیزارها چرخ می زند و تقریبا هر جا تالابی باشد می توان تماشایش کرد
البته این مطالب قطعی نیست و شناسایی از روی عکس حتی عکس های واضح و خوب به درستی مشاهده در محیط طبیعی نیست

به تماشا و عکاسی ادامه بده و مشاهداتت را بیشتر برایمان بنویس