تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

باز هم تلو

Pooyan

باز هم تلو
« : ژوئیه 21, 2012, 10:01:52 pm »
سلام

دیروز با پسرم پویان دوباره رفتیم تلو. هر جند تلو در این موقع چیز جدیدی برای ارایه ندارد اما برای اینکه پویان از حس و حال پرنده نگری و عکاسی دور نشود باز هم رفتیم تلو. البته چندان هم بد نشد. دو تا مساله جالب را دیدم. یکی اینکه جوجه های امسال زردپره سرسیاه هنوز هم در منطقه بودند اما از بالغها هیچ خبری نبود. ضمنا دسته بزرگی از جوجه های امسال سارهای صورتی هم در منطقه بودند.
اما  نسبت به سال گذشته هیچ سنگ چشمی در منطقه مشاهده نشد.

محسن واحدي پور

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

ghasempouri

پاسخ : باز هم تلو
« پاسخ #1 : ژوئیه 21, 2012, 10:12:38 pm »
آقا محسن، از عکس های زیبای شما خیلی ممنون. خیلی ارزشمنده که با پسر گلتان آموزش پرنده نگاری را آغاز کردید.
اینطور که بنده هم امسال احساس کردم این بود که بهار امسال با مدتی تاخیر شروع شد. من 2 سال متوالی در منطقه جنوب پارک ملی گلستان روی چکچک ابلق مطالعه داشتم. امسال وقتی برای سومین نوبت حوالی نیمه خرداد به منطقه رفته بودم هنوز به آنجا نیامده بودند (البته آنجا بودند ولی به فراوانی سالهای قبل نیامده بودند). شاید این شواهد نشان بده که امسال اندکی تاخیر و جابجائی فصل داشتیم.
سید محمود قاسمپوری

Alireza Hashemi

پاسخ : باز هم تلو
« پاسخ #2 : ژوئیه 21, 2012, 11:54:13 pm »
سلام. جسارت میکنم و در ادامه صحبت های محمود عزیز این رو هم اضافه میکنم که ما امسال ترسالی داشتیم و در چنین شرایطی بسیاری از پرندگان خصوصا گنجشک سانان از جمله پرندگان آوازخوان بیش از یک بار زادآوری میکنند. این مکانیسمی است برای جبران سالهای پرمشقت خشکسالی که تاثیر منفی بر موفقیت زادآوری دارد.
Go Birding, Go Wild