تالار گفتگو پرنده نگری و پرنده شناسی

گزارش برنامه پرنده نگری در پارک چیتگر و منطقه ورداورد

عاطفه موسویان

روز چهارم مرداد، به همراهی جناب آقای حبیبی آذر، جناب آقای خرم شکوه و تعدادی از دوستان پرنده نگر سری به پارک چیتگر و پس از آن هم منطقه ورداورد و مسیر روستاهای واریش و وردیج زدیم.
  کلاغ ابلق (Hooded Crow)، سبزه قبا (European Roller)، قمری خانگی (Laughing Dove)، کبوتر چاهی (Rock Dove)، مینا (Common Mynah)، بلبل خرما (White-eared Bulbul)، دلیجه (Common Kestrel)، کبوتر جنگلی (Wood Pigeon)، دارکوب سوری (Syrian woodpecker)، هدهد (Hoopoe)، زنبور خور اروپایی (European Bee-eater)، یا کریم (Collared Dove)، گنجشک خانگی (House Sparrow)، کلاغ سیاه (Rook)، مگس گیر خالدار (Spotted Flycatcher)، پرستو (Barn swallow) و پری شاهرخ (Golden Oriole) پرنده هایی بودند که در پارک چیتگر دیده شدند.
 و کبک (Chukar)، زاغی (Common Magpie)، مگس گیر خالدار (Spotted Flycatcher)،  سسک جنبان (Scrub Warbler)، گنجشک خانگی (house Sparrow)، دم جنبانک خاکستری (Grey wagtail)، کلاغ ابلق (Hooded Crow)، کمر کولی کوچک (Western Rock Nuthatch) و کمر کولی بزرگ (Eastern Rock Nuthatch) در بازدید از منطقه ورداورد.

كاربراني كه از پست شما تشكر كرده اند:

Alireza Hashemi

چه برنامه پرباری خیلی جالب بود ممنون. احیانا از سسک جنبان عکس هم دارین ؟؟!!
Go Birding, Go Wild

عاطفه موسویان

سلام.
متاسفانه چون در حال حرکت با ماشین بودیم نشد عکسی ازش بگیریم. اما جناب آقای حبیبی و آقای خرم شکوه بهتر از من دیده بودنش.  ::)

آرش حبيبی آزاد

ديدن سسك جنبان براي من عجيب بود و البته در پيچ اول جاده ورديج ديديمش و باعث شد چند دقيقه اي توقف كنم براي اين كه كاملا متعجبمان كند آواز معروفش كه شبيه زنگ ساعت است هم خواند   :o بقيه بچه ها و رضاي عزيز قبل از من ديده بودندش- يادداشت هايم را مرور كردم زمستان ٨٧ هم در غرب لوشان در منطقه كوهستاني ركورد كرده بودم ولي به هر حال ديدنش در اين زيستگاه هنوز برايمان جالب بود